Ferie z wynajętym autem, jak dobrać odpowiedni samochód?

Ferie z wynajętym autem, jak dobrać odpowiedni samochód?

 

Wybór samochodu, którym wybierzemy się na urlop, zależy przede wszystkim od tego, czy będziemy pokonywać długie trasy, czy będziemy raczej przemieszczać się na krótkich dystansach. Zdarza się bowiem tak, że na wynajęcie samochodu decydujemy się po przybyciu do celu samolotem czy pociągiem. Czasem jednak prywatny pojazd nie jest wystarczający i stawiamy na wypożyczenie samochodu, by wygodnie i komfortowo dotrzeć na przykład na południe Europy.

 

 

Na jakie auto postawić?

car-604019_1920
Warto przede wszystkim zastanowić się, czego oczekujemy podróżując. Jeżeli mamy liczną rodzinę, warto postawić na samochód duży i przestronny, wyposażony w pojemny bagażnik. Decydując się na SUV-a można liczyć na bezpieczną, pewną jazdą, a na dodatek nie ma obaw, że auto wpadnie w poślizg, gdy poruszać się będzie na ośnieżonej czy oblodzonej powierzchni. Dodatkowo, upewnijmy się, czy wypożyczalnia samochodów zapewnia w ramach dodatkowego wyposażenia łańcuchy śniegowe. Jeżeli naszymi współpasażerami podczas podróży będą dzieci, warto zadbać o to, by w samochodzie znalazły się dopasowane do nich foteliki. Wypada także sprawdzić, czy wypożyczalnia aut, z którą zamierzamy podpisać umowę najmu zapewnia na życzenie klienta nawigację GPS.

O czym pamiętać podpisując umowę?

pexels-photo-104401
Jeżeli decydujemy się na współpracę z firmą, która proponuje wynajem samochodów warto dokładnie przeczytać umowę najmu. Warto zwrócić uwagę na takie kluczowe kwestie, jak bak paliwa, zakres ubezpieczenia, a także dodatkowe wyposażenie. Wypada wspomnieć, że z reguły wypożyczalnie samochodów oczekują, by zwracany samochód był zatankowany do pełna. Na dodatek, klient powinien zweryfikować, czy dane zawarte w umowie zgadzają się ze stanem faktycznym. Upewnijmy się, że poprawnie wpisano dane osobowe, a także nie popełniono błędu w zapisie numeru rejestracyjnego czy numeru VIN. Firmy proponujące wynajem aut proponują zazwyczaj kilka opcji najmu, między innymi krótkoterminowy, średnioterminowy oraz długoterminowy. Z ofert wypożyczalni korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorstwa.