Czy możliwe jest przedłużenie okresu wynajmu auta?

Czy możliwe jest przedłużenie okresu wynajmu auta?

Wypożyczalnie samochodów, które działają na rynku starają się jak najpełniej zrealizować oczekiwania i wymagania klientów. Warto podkreślić, że generalnie proponują trzy typy najmu. Pierwszy z nich, wynajem samochodów krótkoterminowy dedykowany jest głównie klientom indywidualnym i dotyczy okresu od kilku dni do kilku tygodni. Najem krótkoterminowy sprawdza się na wczasach, podróży służbowej. W ramach tego rodzaju wynajmu można także skorzystać z auta zastępczego, gdy prywatne cztery kółka odmówią posłuszeństwa, ulegną awarii, są w naprawie. Najem długoterminowy z kolei to alternatywa dla leasingu, z której korzystają przede wszystkim firmy i przedsiębiorstwa. Wreszcie, średnioterminowy wynajem aut sprawdza się w firmach, które zatrudniają pracowników na okres próbny.

O czym trzeba pamiętać, wynajmując samochód?

car-932339_1920
Niezależnie od tego, która wypożyczalnia samochodów przypadnie nam do gustu i bez względu na to, z którą z nich postanowimy zawrzeć umowę, przed jej podpisaniem należy dokładnie zapoznać się z wszystkimi punktami. Dzięki czujności i szczegółowości można uniknąć niemałych opłat dodatkowych. Dopytajmy na dodatek, co obejmuje ubezpieczenie, które wypożyczalnia aut proponuje. Generalnie firmy specjalizujące się w wynajmowaniu samochodów oczekują, że każde auto zwrócone będzie z pełnym bakiem. Mimo wszystko warto upewnić się, czy wypożyczalnia, z którą chcemy podjąć współpracę także taki wymóg sprawie. Warto także upewnić się, jaką karę przewidziano za spóźnienie w zwrocie pojazdu.

Jak przedłużyć okres najmu?

navigation-car-drive-road
Prawie zawsze wypożyczenie samochodu następuje w wyniku podpisania umowy na określony okres. Istnieje jednak możliwość przedłużenia tego czasu. Zwykle procedura polega na złożeniu wniosku przez klienta w tym względzie. Wypożyczalnie wymagają z reguły, by zrobić to odpowiednio wcześniej przed upływem terminu zakończenia okresu, na który nastąpiło wynajęcie samochodu. Warto wspomnieć, że jeżeli chodzi o wynajęcie auta z OC sprawcy, o przedłużeniu terminu będzie decydować towarzystwo ubezpieczeniowe.